בס״ד

סיורים בצפון איטליה - טורינו

לא הרבה יודעים, אבל טורינו הייתה בירת איטליה הראשונה. לכן, זוהי עיר עוצמתית עם היסטוריה מפוארת, מוזיאונים מרתקים, ארמונות מרהיבים, רחובות ואתרים עתיקים. שמה של טורינו נלקח משבט עתיק קלטי-ליגורי בשם Taurini שהיה באזור ומכאן גם סמל השור של העיר.
במהלך מלחמת העולם השנייה, טורינו מילאה חלק חשוב ומהותי בהתנגדות לפשיזם עם שביתות של התעשייה המקומית בעיר. לכן, בסיום המלחמה הפכה העיר לסמל השיקום הכלכלי ומשכה איטלקים רבים לעבוד במפעלים השונים, ובעיקר במפעל של יצרנית הרכב המפורסמת – פיאט. 

היופי בטורינו הוא שלצד רחובותיה היפים תוכלו גם לטייל בפארקים הירוקים בעיר. טורינו ידועה כעיר עם הכי הרבה צמחיה ציבורית באיטליה (320 ק״מ של צמחיה וכ50 פארקים). תוכלו למצוא את הפארקים האלו בכל רובע בעיר עם מדשאות, מתקני שעשועים לילדים, מרחבי ריצה ועוד. המפורסמים שבהם:

  • Parco del Valentino המשקיף על נהר הPo, עם גן בוטני מהמהאה ה-18, הטירה המלכותית וכפר מימי הביניים (Medieval Village). 
  • אזור ירוק נוסף הוא ה- Pallerina שנמצא בצפון מערב העיר, על גדות נהר הDora Riparia עם משטחי החלקה ומגרשי טניס.
  • Parco Colonnetti נמצא באזור הדרומי של טורינו, עם אזורי משחקים לילדים, מסלולי ריצה ומזרקות.

הצטרפו אלינו לסיור רגלי בטורינו ותגלו את הצד התרבותי, ההיסטורי, היהודי, האזוטרי והאותנטי של העיר. בין אם אתם חובבי ארכיטקטורה אירופאית, היסטוריה או תרבות או נוף אירופאי הררי, לטורינו יש המון מה להציע לכם. ביחד אנחנו הולכים להתרשם מהמבנים המפורסמים שנבנו לפני שאיטליה הייתה קיימת כמדינה מאוחדת, נחקור ביחד את ההשפעה של יהודי העיר על ההתפתחות כבירה הראשונה של איטליה, ונטעם ביחד את הקפה שמאפיין את העיר שלא תשכחו אף פעם.

מידע כללי – ​

  • לא עובדים בימי שבת ובחגים יהודיים.
  • ניתן לשדרג לסיור פרטי בתוספת תשלום. 
  • לפרטים, מחיר ואפשרויות שדרוג לסיור, צרו קשר עם רינתי בווטסאפ (לחצו על הכפתור הירוק).
  • מקדמה לPayBox.
לסיורים בטורינו אנא פנו לרינתי בווטסאפ

מידע כללי – ​

במקרה של כוח עליון או עקב אישור בדיקת קורונה חיובית תוחזר המקדמה פחות דמי רישום 10 אירו לאדם. מכל סיבה אחרת – לא תוחזר מקדמה.